COVID-19 - інформація по країнам
Інформація під час дії воєнного стану підлягає уточненню!

 

АВСТРІЯ


З 16.05.2022 більше немає вимоги 3-G (наявність довідки про вакцинацію, про одужання або негативний тест) для в'їзду в Австрію з будь-якої країни.


Дата публікації: 01.03.2023. Можливі зміни.

АНДОРРА

РЕЖИМ В’ЇЗДУ


Тимчасово скасовано вимоги до громадян України щодо подання ними при в’їзді сертифікатів про вакцинацію, довідок про одужання або діагностичних довідок (результатів аналізу на активну інфекцію COVID-19).


Дата публікації: 01.03.2023. Можливі зміни.

БОЛГАРІЯ

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО В’ЇЗДУ


Відповідно до наказу Міністра охорони здоров’я Болгарії РД-01-1036/17.12.2021 Україна віднесена до помаранчевої зони.

З 20 грудня 2021 року на територію країни допускатимуться особи, які нададуть:

 • цифровий COVID сертифікат ЄС про вакцинацію чи аналогічний документ;

  або
   
 • цифровий COVID сертифікат ЄС про перенесену хворобу чи аналогічний документ;

  або
   
 • цифровий COVID сертифікат ЄС про проведення ПЛР-тестування чи аналогічний документ.

Українці мають право в'їзду з додатком «Дія» або документом, роздрукованим з порталу «Дія».


! Будь-які довідки з лабораторії або від лікаря не приймаються.


Особи, які не пред’являть жодних документів щодо COVID-19, поміщаються на 10-денний карантин.


Особа, яка перебуває на карантині, може зробити ПЛР-тест або експрес-тест на антиген не раніше ніж через 72 години після прибуття в країну. У разі негативного результату проведеного дослідження карантин особи вважається припиненим з дня, наступного за днем ​​отримання результату.


Дітям до 12 років дозволено в’їжджати на територію Болгарії без надання документів щодо COVID-19.


Вакцини, які визнає Болгарія - AstraZeneca (Vaxzevria), Covaxin, Janssen, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac та Sputnik V.


Дата публікації: 07.04.2022. Можливі зміни.

ГРЕЦІЯ

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО В’ЇЗДУ


Для громадян України, які в’їзжають в Грецію ЗНЯТО забов’язання надавати підтверджуючий документ з інформацією про Covid-19 (сертифакат про вакцинацію, про одужання від коронавірусної інфекції, тест).


Для безвізового в'їзду до Греції потрібно мати діючий біометричний закордонний паспорт та поліс медичного страхування.


В'їзд можливий через:

 • усі міжнародні аеропорти та морські порти Греції;
 • сухопутні прикордонні пункти пропуску Промахонас та Орменіо, Евзоні та Німфаї, Нікі, Доірані, Крісталлопігі, Кіпі, Какавія, Кастаніес та Ексохі (цілодобово).


Дата публікації: 01.03.2023. Можливі зміни.

ГРУЗІЯ

РЕЖИМ В’ЇЗДУ


З 15 червня 2022 року всі іноземні громадяни, які подорожують будь-яким шляхом ( повітряним, наземним або морем) до Грузії, звільняються від обов’язку надавати сертифікати про вакцинацію або негативні результати ПЛР-тестування.


Дата публікації: 01.03.2023. Можливі зміни.

ДОМІНІКАНСЬКА РЕСПУБЛІКА

РЕЖИМ В’ЇЗДУ


Обмеження, пов’язані з коронавірусом COVID-19 відсутні.


Дата публікації: 01.03.2023. Можливі зміни.

ЕСТОНІЯ

РЕЖИМ В’ЇЗДУ

Жодних коронавірусних обмежень для тимчасово переміщених громадян України немає.


Дата публікації: 20.04.2023. Можливі зміни.

ЄГИПЕТ


Рішенням Уряду Єгипту від 16.06.2022 року скасовано вимогу пред’явлення сертифіката про вакцинацію/негативного результату ПЛР-тесту при в’їзді в країну для громадян України.


Дата публікації: 01.03.2023. Можливі зміни.

ІНДОНЕЗІЯ (о.БАЛІ)

Увага! 21 липня 2021 оприлюднено нову постанову, яка замінює попередню та діє під час введеної в даний момент надзвичайної ситуації про те, що іноземним громадянам заборонений в'їзд на територію Індонезії. Виняток становлять власники дипломатичних (Visa Diplomatik) та службових віз (Visa Dinas), власники дозволів на дипломатичне перебування (Izin Tinggal Diplomatik), дозволів на службове перебування (Izin Tinggal Dinas), власники дозволів на обмежене перебування (Izin Tinggal Terbatas) і постійне перебування (Izin Tinggal Tetap), іноземці, які мають медичні та гуманітарні цілі та екіпаж транспортних засобів, прибувших разом з транспортними засобами. Володарі віз B211 (з туристичними цілями) в Індонезію тимчасово в'їжджати не можуть. Нові візи не видаються.

 

Власники віз типу B211 A/B (Visitor's Visa), що застосовуються для в'їзду з метою туризму, можуть прибувати в країну з 9 лютого 2021 (з новими положеннями щодо карантинних вимог при в'їзді/виїзді з Індонезії та поїздках всередині країни, затвердженими нотою МЗС Республіки Індонезії No D/01363/07/2021/64 від 8 липня):

 • У разі відсутності візи можливо її оформлення: електронна віза на 60 днів перебування з можливістю продовження на місці (65 $ за одне продовження на 30 днів, максимум 4 продовження), віза діє протягом 90 днів (в цей період потрібно в'їхати в країну). Вартість складає від 250 $ за візу з терміном оформлення 7-8 робочих днів (потрібне уточнення на момент оформлення). Необхідна копія паспорта, страховий поліс, заповнений гарантыйний лист про готовність до карантину за зразком (висилається за запитом), копія ПЛР-тесту.
 • Заповнення даних HEALTH ALERT CARD в додатку eHAC Indonesia або на сайті.
 • При в'їзді в Індонезію іноземні громадяни зобов'язані пред'являти сертифікат про проходження повної (двофазної) вакцинації проти COVID-19, виданий медичними установами/виробником вакцини та діючий на території країни їх громадянської належності/проживання (можливо пред'явлення сертифіката "Супутник V" та інших зареєстрованих в РФ вакцин). Іноземні громадяни, які не можуть бути вакциновані від COVID-19 за медичними показаннями, звільнені від вимоги надавати сертифікат про вакцинацію при в'їзді в Індонезію і поїздках всередині країни. У даній ситуації необхідною умовою є довідка від лікаря, що підтверджує, що іноземний громадянин не може брати участь в вакцинації від COVID-19 за станом здоров'я. Іноземним громадянам, які не пройшли вакцинацію і при цьому планують здійснити внутрішній переліт з метою подальшого вильоту з Індонезії, дозволено не пред'являти сертифікат про вакцинацію від COVID-19 за умови, що вони не будуть залишати територію аеропорту в період транзиту в очікуванні вильоту за кордон, а також:
  а) отримають дозвіл від санітарної служби на вчинення внутрішнього перельоту з метою подальшого вильоту з Індонезії;
  б) пред'являть авіаквитки на внутрішній рейс по країні (до аеропорту вильоту за кордон) і міжнародний рейс, що передбачає попередній транзит в аеропорту.
 • З 6 липня 2021р. всі іноземні громадяни по прильоті повинні надати негативний ПЛР-тест, зроблений не раніше 48 годин до прибуття.
 • З 6 липня 2021р. всі іноземні громадяни повинні пройти карантин протягом 8 днів/7 ночей в одному з певних готелів Джакарти і ПЛР-тести на перший і сьомий день перебування за власний рахунок.
 • У разі позитивного ПЛР-тесту слідує госпіталізація за рахунок іноземного громадянина.
 • При негативному результаті останнього ПЛР-тесту можна направлятися в кінцевий пункт перебування в Індонезії з отриманим після карантину Clearance Letter, де необхідна самоізоляція (карантин) тривалістю 14 ночей в заброньованому готелі (рекомендується мати підтвердження бронювання готелю мінімум на 14 ночей в кінцевому пункті перебування).
 • Іноземні громадяни, які на даний момент вже знаходяться в Індонезії, повинні також мати сертифікат про вакцинацію (хоча б першою дозою) для можливості перельотів між островами (поки це відноситься до островів Ява і Балі, також для цих внутрішніх перельотів необхідний ПЛР-тест, зроблений не раніше 48 годин до прибуття в пункт призначення).
 • Іноземні громадяни молодше 12 років, які в'їжджають в Індонезію або здійснюють поїздки по території Індонезії в супроводі батьків, звільнені від вимоги надавати сертифікат про вакцинацію від COVID-19.
 • При виїзді з Індонезії (при відсутності необхідності попередньо зробити внутрішній переліт, тобто при вильоті безпосередньо з Джакарти) іноземні громадяни звільнені від вимоги надавати сертифікат про вакцинацію від COVID-19.
 • Всі медичні документи, в т.ч. сертифікати про вакцинацію і довідки про медичні протипоказання, повинні бути представлені місцевій владі англійською або індонезійською мовою.

Інформація про візовий режим, порядок прибуття і перебування в країні може змінюватися в разі виходу нових циркулярів.

Станом на липень 2021 закриті всі туристичні об'єкти, зони відпочинку і місця громадського харчування.


Дата публікації: 27.07.2021. Можливі зміни.

ІСПАНІЯ

РЕЖИМ В’ЇЗДУ


Іспанією тимчасово скасовано вимоги до громадян України щодо подання ними при в’їзді сертифікатів про вакцинацію, довідок про одужання або діагностичних довідок (результатів аналізу на активну інфекцію COVID-19), а також заповнення перед авіа перельотами формуляру SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH.


Дата публікації: 01.03.2023. Можливі зміни.

ІТАЛІЯ

З 16 грудня 2021 року в'їзд до Італії з України незалежно від статусу вакцинації дозволено лише з невідкладних причин:

 • робота;
 • лікування;
 • навчання;
 • абсолютна необхідність (похорон, виклик до суду тощо);
 • повернутися до місця проживання;
 • спортсмени, технічні фахівці, судді та офіційні особи змагань, представники іноземної преси та супроводжуючі особи, які беруть участь у змаганнях зі спортивних видів спорту, визнані такими, що представляють вищий національний інтерес відповідно до положень Національного олімпійського комітету Італії (CONI) та Паралімпійського комітету Італії та регулюється спеціальним протоколом безпеки, прийнятим спортивною організацією, відповідальною за захід.


В'їзд до Італії також завжди дозволено громадянам Італії/ЄС/Шенгенської зони та членам їх сімей, а також особам, які мають статус довгострокового резидента, та членам їхніх сімей (Директива 2004/38/EC).


Також підтверджено можливість в'їзду до Італії з країн Списку E для осіб, які мають підтверджені та стабільні емоційні відносини (навіть якщо вони не проживають спільно) з громадянами Італії/ЄС/Шенгенської зони або фізичними особами, які на законних підставах проживають в Італії (довгий час).


Щоб потрапити до Італії з метою туризму, поза Україною (тобто країни Списку Е) необхідно провести щонайменше 14 днів.

Для в'їзду до Італії необхідно мати:

 • заповнена онлайн форма санітарного контролю Passenger Locator Form, яка доступна за посиланням;
 • надати довідку про негативний результат молекулярного (ПЛР) тесту на Covid-19, який має бути зроблений не більше ніж за 72 години до в'їзду, або експрес-тесту на антиген, виконаний протягом 24 годин до в'їзду. Діти віком до 6 років звільняються від складання тесту перед від'їздом.
 • доїхати до кінцевого пункту призначення в Італії тільки на особистому транспорті;
 • пройти самоізоляцію за адресою, вказаною в Passenger Locator Form протягом 10 днів;
 • здати додатковий молекулярний або антигенний тест в кінці 10-денного періоду самоізоляції.


Вищезгадані положення діятимуть до 31 січня 2022 року.


Остаточне рішення про дозвіл на в'їзд/відмову у в'їзді завжди приймається прикордонною поліцією Італії (Polizia di Frontiera).


Детальна інформація (англійською мовою) за актуальними правилами в'їзду до Італії, посилання на анкети особистої декларації, інформація про правила проходження самоізоляції та виключення з них знаходиться на офіційній веб-сторінці Міністерства закордонних справ Італії за посиланням.


Дата публікації: 16.12.2021. Можливі зміни.

КАЗАХСТАН

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО В’ЇЗДУ


В’їзд громадянам України в Республіку Казахстан дозволено тільки рейсами з держав, з якими Казахстан відновив сполучення (Україна, Білорусь, Польща, РФ, ОАЕ, Нідерланди, Південна Корея, Єгипет, Німеччина, Туреччина, Узбекистан, Киргизстан).


Для перетину кордону Казахстану громадянам України необхідно пред’явити довідку негативного ПЛР-тесту зі строком видачі не більше 72 години на англійській, казахській або російській мовах.

Виключення – діти до 5 років, при наявності у супроводжуючих їх дорослих осіб ПЛР-теста з негативним результатом, а також осіб, які мають посвідку на постійне проживання в Казахстані, які отримали повний курс вакцинації проти COVID-19 в Республіці Казахстан при пред’явленні документального підтвердження. На практиці нерідкі випадки, коли прибулих іноземців з простроченою довідкою або без довідки депортували з країни.


ПЛР-довідка не потрібна іноземцям, які отримали повний курс вакцинації на території Республіки Казахстан (незалежно від виду вакцини QazVac, Супутник V, Hayat-Vax або CoronaVaс). В’їзд в країну здійснюється на підставі паспорта або довідки про вакцинацію.

! В’їхати в Республіку Казахстан на підставі будь-якого українського документа про вакцинацію не можна.


Після перетину кордону з Республікою Казахстан застосовується термометрія та анкетування. Протягом 3 робочих днів з моменту перетину громадянами України кордону Республіки Казахстан приймаюча сторона (юридична, фізична особа) зобов’язана повідомити міграційні органи РК про прибуття іноземця (в разі невиконання зазначеної вимоги на відповідну особу правоохоронними органами РК накладається адміністративний штраф).


Дата публікації: 08.11.2021. Можливі зміни.

КЕНІЯ

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО В’ЇЗДУ


Особа, яка прибуває до Кенії, може не проходити 14-денний карантин у разі, якщо температура тіла менше 37.5 °С, не має постійного кашлю, проблем з диханням або будь-яких інших симптомів застуди та має негативний результат тесту на COVID-19, який було зроблено щонайбільше за 96 годин до перетину кордону з Кенією.


Пасажири, прибуття/відбуття рейсів, яких припадає на комендантську годину, можуть безперешкодно прослідувати до/з аеропорту/місць проживання у разі пред’явлення квитка та посадкового талону.


Водії транспортних засобів повинні мати підтвердження, що вони прямують в/з аеропорту.


Також, відповідно до зазначених умов під час польоту обов’язковим є носіння маски, а за межами салону літака обов’язковим є дотримання соціальної дистанції. Разом з цим до виходу з літака усі пасажири мають заповнити відповідну форму де вказується: прізвище та ім’я; національність; серія та номер паспорту; контактні дані довіреної особи; номер місця та актуальний номер телефону. Форму можна заповнити за посиланням.


З 11 січня 2021 р. всі подорожуючі повинні підтверджувати свої сертифікати про проходження тесту на Covid-19 через портал PanaBIOS. Для отримання підтвердження необхідно зареєструватися на порталі, обрати маршрут подорожі, обрати лабораторію, завантажити електронний сертифікат про проходження тесту на Covid-19 та отримати підтвердження про верифікацію тесту.


З 1 січня 2021 р. для в’їзду до Кенії подорожуючі повинні отримати візу до країни заздалегідь. Наразі отримати візу до Кенії по прильоту до країни неможливо. Посилання на подачу документів на електронну візу.


Дата публікації: 26.10.2021. Можливі зміни.

КІПР

Увага! Правила тимчасового в'їзду терміном до 28.02.2022

До 28 лютого 2022 року, 23:59 за кіпрським часом, всі пасажири, які прибувають до Республіки Кіпр, повинні мати або негативний результат ПЛР-тесту,який зроблено протягом 72 годин до прибуття, або експрес-тест на антиген, який зроблено протягом 24 годин до прибуття. Діти, до 12 років звільняються від необхідності тестування.

Туристи повинні бути зареєстровані на платформі CyprusFlightPass.

Нагадуємо, що по прильоту на Кіпр всі пасажири, незалежно від статусу їх вакцинації, повинні здати ПЛР-тест**, витрати на який пасажир покриває власним коштом.
**Вартість: 15 євро в аеропорту Ларнаки та 19 євро в аеропорту м.Пафос. Результат тесту можливо перевірити за посиланням через три години. Діти до 12 років звільняються від необхідності тестування.

Крім того, всі пасажири, які в'їжджають до Республіки Кіпр (за виключенням, тих, хто отримав бустерну/третю дозу із схвалених вакцин), повинні здати експрес-тест на антиген через 72 години з моменту їх прибуття в країну. Діти до 12 років звільняються від необхідності тестування.


Крім того, з 15 грудня 2021 роки (00:00) всі пасажири, які в'їжджають в Республіку Кіпр повітряним транспортом, повинні здати експрес-тест на антиген після закінчення 72 годин з моменту їх прибуття. Експрес-тест на антиген буде проводитися безкоштовно в мобільних пунктах тестування Міністерства Охорони здоров'я при пред'явленні посадкового талона і документа, що посвідчує особу (посвідчення особи, паспорт).
За винятком тих, хто пройшов ревакцинацію/3-ю дозу схваленими вакцинами.


Забороняється в'їзд в Республіку будь-якій особі, яка протягом 14 днів до прибуття в Республіку Кіпр зупинялася/проживала або проїжджала транзитом через наступні країни:

 • Південна Африка
 • Намібія
 • Лесото
 • Есватіні
 • Зімбабве
 • Мозамбік
 • Малаві
 • Ботсвана

Тимчасові заходи, необхідні у зв'язку з відкриттям нової мутації Covid-19 "Omicron", який був зареєстрований у країнах Африки та Європи.


Пасажири, які прибувають до Республіки Кіпр з а/п для короткострокових візитів, повинні мати негативний результат тесту ПЛР за 72 години до прибуття.
Також, після прибуття всі повинні здати експрес тести на антиген.
Рішення набуває чинності з 6 грудня 2021 року і буде дійсним до 10 січня 2022 року, після чого буде переглянуте на основі епідеміологічних даних.
Звертаємо увагу, що не виключені додаткові вимоги, які можуть виникнути після прибуття, з метою дотримання протиепідемічного режиму і безпеки країни.


Детальна інформація доступна за посиланням.


Порядок в'їзду з України на Кіпр з 01.04.2021


Слідкуйте, будь ласка, за нашими повідомленнями та новинами, в т.ч. на інтерактивній карті світу.


Власникам біометричного паспорта віза на Кіпр не потрібна, інші повинні отримати електронну про-візу в Посольстві Кіпру в Україні.


Особи, які подорожують з країн «Червоної» зони, (категорії переглядаються щотижня), повинні:

 1. Мати негативний результат молекулярного (ПЛР) COVID-тесту, зробленого в сертифікованій лабораторії на території України протягом 72 годин до вильоту (результат тесту повинен бути англійською мовою, на бланку лабораторії з мокрою печаткою і роздрукований). Діти до 12 років звільняються від необхідності тестування.
   
 2. Зареєструватися на платформі CyprusFlightPass за 24 години до вильоту. Інструкція по заповненню Cyprus Flight Pass. При реєстрації присвоюється особистий код доступу до вильоту (CyprusFlightPass) - реєстрація обов'язкова всім без винятку, в тому числі і дітям різного віку.

  Завантажити зразки заповнення форми CyprusFlightPass можливо за посиланням.
  УВАГА! До реєстрації на онлайн-платформі Cyprus Flight Pass туристи повинні вже отримати негативний результат PCR тесту на англійській мові, щоб мати можливість завантажити його в кінці реєстрації;
 3. По прильоту на Кіпр пройти повторний ПЛР COVID-тест (вартість 15 євро в аеропорту Ларнаки та 19 євро в аеропорту Пафосу. Результат тесту буде переданий мандрівникові через SMS орієнтовно протягом 3-х годин. До отримання результату громадянин повинен залишатися на самоізоляції - в готелі, будинки)*.

  * У разі підтвердження факту, що іноземець захворів COVID-19 під час перебування на Кіпрі, Уряд Кіпру бере на себе зобов'язання фінансувати витрати на його проживання, їжу, воду і ліки. (Зворотний трансфер, зворотні авіаквитки, репатріаційної рейс - питання, які вирішуються зі страховою компанією, авіакомпанією або за свій рахунок в разі, якщо Ваш страховий поліс не покриває перераховані витрати).
  * Діти до 12 років звільняються від необхідності тестування.
   
 4. Вакциновані пасажири, що мають діючий Сертифікат вакцинації, виданий державними органами України, можуть подорожувати на Кіпр (звільняються від тесту, зробленого методом ПЛР, самоізоляції, карантину та іншого, або від отримання спеціального дозволу на в'їзд в країну).

4.1. Сертифікат вакцинації вважається прийнятним, якщо відповідає всім перерахованим вимогам:

 • Вакцина введена уповноваженими державою органами.
 • Введена вакцина схвалена Європейським агентством з лікарських засобів (ЕМА) або вакциною Sputnik (Gam-Covid-Vac) або вакциною Sinopharm (BBIBPCovid-19).
 • Всі необхідні дози відповідної вакцини вже введені.
 • Між введенням остаточної дози і датою поїздки вийшов необхідний час.

  Детально з усіма вимогами Ви можете ознайомитися за посиланням.

4.2. Пасажири повинні бути щеплені однією з визнаних ЄС вакцин: Johnson & Johnson, AstraZeneca, Pfizer-BioNTech, Moderna, Sputnik-V, Sinopharm та повинні бути дотримані наступні тимчасові умови перед поїздкою:

 • Janssen / Johnson & Johnson Vaccine (14 днів від дня отримання вакцини до в'їзду на Кіпр).
 • Vaxzervia, COVISHIELD, SKBio Vaccine (AstraZeneca) (поїздка можлива після завершення повного циклу вакцинації до в'їзду на Кіпр).
 • Pfizer-BioNTech Vaccine (поїздка можлива після завершення повного циклу вакцинації до в'їзду на Кіпр).
 • Moderna Vaccine (поїздка можлива після завершення повного циклу вакцинації до в'їзду на Кіпр).
 • Sputnik (Gam-COVID-Vac) Vaccine (поїздка можлива після завершення повного циклу вакцинації до в'їзду на Кіпр).
 • Sinopharm (BBIBPCOVID-19) Vaccine (поїздка можлива після завершення повного циклу вакцинації до в'їзду на Кіпр).
 • Sinovac (CoronaVac) Vaccine (поїздка можлива після завершення повного циклу вакцинації до в'їзду на Кіпр).

4.3. Вакциновані пасажири зобов'язані заповнити (можливість выдкривається за 48 годин) CyprusFlightPass (ВАЖЛИВО! Вибираємо для заповнення версію для вакцинованих).

 1. З 1 серпня 2021 (Увага! Вимога запроваджується на період з 01.08.21 по 31.08.21) через 7 днів перебування (не рахуючи дня прильоту).

  ВСІМ невакцинованим туристам (навіть якщо вони не покидають територію готелю) необхідні платні повторні тести:
  ПЛР-тест (від 20 до 30 євро в лабораторіях) або експрес-тест на антигени (10 євро або менше в будь-якій аптеці), на підставі яких туристи отримують SafePass, який замінює раніше отриманий при в'їзді CyprusFlightPass. Результат тесту видають в друкованому вигляді. Це і є SafePass, який необхідно носити з собою, він діє 72 години.
  Потім необхідно повторне проходження тесту. Вимога про отримання SafePass застосовується до громадян які ВЖЕ перебувають на Кіпрі (з ними ведеться робота), і НЕ застосовується до туристів, які мають сертифікат про вакцинацію. Дітям до 12 років оформлення SafePass не потрібно.

  SafePass необхідний для відвідування:
  • Закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, барів і т.д.)
  • Готелів та інших об'єктів розміщення
  • Ігрових майданчиків, тематичних парків, парків розваг
  • Археологічних пам'яток, музеїв, галерей
  • Місць релігійного поклоніння
  • Театрів і кінотеатрів (як в закритих приміщеннях, так і на свіжому повітрі)
  • Торгових центрів та магазинів роздрібної торгівлі
  • Тренажерних залів, танцювальних та спортивних шкіл (для занять у приміщеннях)
  • Лікарень, будинків для людей похилого віку та центрів по догляду за хронічними хворими
  • Конференцій, ярмарок, виставок
  • Казино
  • Громадського транспорту (включаючи таксі)
  • Банків, держустанов
  • Всіх закладів, в т.ч. на відкритому повітрі, де можуть знаходиться 10 і більше осіб, включаючи персонал

  SafePass НЕ потрібен для відвідування:
  • Перукарень, салонів краси
  • Блошиних ринків, булочних / пекарень, м'ясних, рибних та фруктових магазинів, мінімаркетів, кіосків, аптек
  • Пляжів
  • Екскурсій на свіжому повітрі, дамб і зоопарків
  • Аеропортів
  • Центрів вакцинації
    
  Наявність SafePass контролюється поліцією і державними інспекторами.
   
 2. Бути готовими надати документи, що підтверджують:
 • мету поїздки (місце проживання: оплачений готель і т.д.);
 • фінансові кошти (на весь час перебування на Кіпрі, мінімум 50 євро на добу);
 • наміри повернутися в Україну (сплачений зворотний авіаквиток);
 • страхування подорожі.


Вимоги до перебування в літаку: наявність CyprusFlightPass, захисної маски протягом всього польоту, вимірювання температури (на вимогу персоналу літака).


Вхід в аеропорти Кіпру дозволений тільки подорожуючим і персоналу, перевірка температури та носіння масок обов'язково всюди.


Правила перебування на території Кіпру з 09.06.21
Мандрівники повинні самостійно заходити на сайт Visit Cyprus за оновленою інформацією, оскільки процедури можуть змінитися в дуже стислі терміни.

Необхідною умовою відвідування громадських місць є наявність CyprusFlightPass (для туристів), його потрібно пред'являти в наступних місцях:- обідні зони: ресторани, бари, таверни, закусочні ...;
 • місця релігійного поклоніння;
 • відкриті та закриті, театри, кінотеатри;
 • торгові центри та магазини роздрібної торгівлі;
 • в готелях, і інших об'єктах розміщення;
 • на конференціях;
 • в казино.

Наполегливо рекомендується, щоб копія CyprusFlightPass (цифрова або фізична) завжди була при собі.

Надання CyprusFlightPass не є обов'язковим для відвідування таких місць:

 • Перукарні, салони краси;
 • Вуличні ринки, супермаркети, пекарні, фруктові магазини, мінімаркети, кіоски, аптеки;
 • Пляжі;
 • Екскурсії на свіжому повітрі, греблі та зоопарки.


Дата публікації: 20.12.2021. Можливі зміни.

КУБА

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО В’ЇЗДУ


Дозволено, за умови наявності:

 • негативного результату ПЛР тесту зробленого не більше, як за 72 години до перетину кордону;
 • страхового полісу, який покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19;
 • заповненої "Declaración de Sanidad del Viajero".


Всі прибуваючі в обов’язковому порядку здають ПЛР-тест в аеропорту прильоту, після чого зобов’язуються перебувати на карантині наступні 7 днів (5 днів, у разі прильоту до аеропорту м.Гавана чи м.Сантьяго де Куба) у одному зі спеціально підготованих для цього готелях, з подальшою здачею повторного ПЛР-тесту (ціна за проживання в таких готелях становить в середньому 350-1000 дол. США з особи).


Виключення становлять туристи, які прибувають на Кубу в рамках “пакетного” туру. В такому разі вони здають ПЛР-тестування в аеропорту прильоту і проходять карантин 24 години, до отримання негативного результату ПЛР-тестування.


Дата публікації: 26.10.2021. Можливі зміни.

ЛАТВІЯ

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО В’ЇЗДУ

Для безвізового в'їзду до Латвії потрібно мати діючий біометричний закордонний паспорт та поліс мед страхування з покриттям лікування COVID 19.


За інформацією державної прикордонної служби Латвії, а також відповідно до списку Центру контролю та профілактики захворювань (ЦКПЗ) Латвії, Україну внесено до списку країн, які несуть серйозний ризик для здоров'я населення (14-денний кумулятивний показник захворюваності перевищує показник захворюваності 75). Перелік оновлюється щотижня.


В’їзд до Латвійської Республіки з 18 вересня 2021 без поважної причини, в тому числі з метою туризму дозволено лише громадянам України, які мають COVID-сертифікати країн-членів ЄС ЄЕП, Швейцарії та Великої Британії, а також мають COVID-сертифікати, які отримано у мобільному додатку «Дія» з QR-кодом для їх перевірки, та є сумісними з діючою системою визнання сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 у Латвійській Республіці (у разі некоректного відображення інформації при спробі сканування QR-коду, варто перезавантажити/оновити сертифікат про вакцинацію у додатку «Дія»).

Вакцини, що приймає Латвія: AstraZeneca (Vaxzevria), AstraZeneca (SK Bioscience Co Ltd. from Korea), Covishield, Janssen, Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm and Sinovac (Coronavac).


Такі особи не підлягають 10-денній самоізоляції та звільнені від вимоги тестування на COVID-19 перед прибуттям до Латвії та після прибуття до Латвії.


Самоізоляція може не застосовуватись для дітей у віці до 12 років, які подорожують з вакцинованими дорослими. Однак в таких випадках діти мають не вступати в тісні контакти з людьми поза свого дому протягом 10 днів після виїзду з країни підвищеного ризику, не відвідують масові заходи, дитячі групи, не користуються громадським транспортом.


Перед прибуттям до Латвії необхідною вимогою є заповнення анкети на сайті covidpass.lv (не раніше, ніж за два дні до приїзду до ЛР).


В разі відсутності відповідних сертифікатів, в’їзд до Латвії дозволено наступним категоріям громадян України:

 • особи, мета поїздки яких – гуманітарні обставини (похорон, важка хвороба близького родича);
 • водії та члени екіпажів вантажних транспортних заходів, екіпажів вантажних або технічних рейсів, які прибувають до Латвійської Республіки або залишають її для виконання своїх робочих обов’язків;
 • члени сімей громадян ЄС/ЄЕС/Швейцарії (подружжя, діти до 21 років та особи, що знаходяться під опікою або є опікунами);
 • резиденти ЄС, які мають дозвіл на проживання/перебування в Латвії;
 • особи, що отримали позитивне рішення Управління у справах громадянства та міграції Латвії про видачу посвідки на постійне проживання;
 • дипломати і члени їх сімей, які перетинають територію Латвійської Республіки транзитом до країни виконання офіційних функцій, посадові особи дипломатичної та консульської служби, посадові особи і члени їх сімей, які повертаються з країн своєї акредитації, або в’їжджають до країн з метою виконання своїх функціональних обов’язків;
 • працівники та спеціалісти для виконання зобов’язань латвійських комерсантів, за наявності документального підтвердження від Латвійського агенства інвестицій та розвитку;
 • спортсмени і спортивні працівники, а також представники міжнародних спортивних організацій, прибуття яких до Латвійської Республіки пов’язано з участю в міжнародному спортивному заході, організованому спортивною федерацією або її членом як акредитованих осіб відповідно до процедур, зазначених у Законі про спорт;
 • студенти очної форми навчання та студенти по обміну (якщо вищий навчальний заклад або коледж видали письмове підтвердження про зарахування студента, а також прибуття в Латвію необхідно для освоєння навчальної програми;
 • на лікування (діагностика і терапія) за погодженням з Інспекцію охорони здоров’я Латвії;
 • працівники культури, прибуття до Латвії яких необхідне для організації культурних та публічних заходів (питання має бути узгоджено з Міністерством культури Латвії);
 • особи, а також члени їх сімей (якщо строк трудових відносин з особою планується більше шести місяців) для виконання обов’язків провідного наукового співробітника на запрошення наукового закладу, що зареєстрований в Реєстрі наукових закладів, для реалізації науково-дослідницького проєкту;
 • авіапасажири, під час транзитного перетину Латвії, в разі, якщо вони не покидають транзитну зону і перебувають в ній не більш, як 24 години, а також можуть надати підтвердження транзитного характеру.

Для такої категорії громадян України для в’їзду до Латвії обов’язковими вимогами є:

 • наявність негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР, який проведено не більш як за 72 години до перетину кордону, або тест на антиген, проведений не раніш, ніж за 48 годин до перетину кордону;
 • необхідність зробити повторний тест після прибуття до Латвії;
 • проходження самоізоляції після прибуття до Латвії протягом 10 днів (можна порушити самоізоляцію, якщо пройти тест на Covid-19 на сьомий день після в'їзду до Латвії і результати тесту негативні).


Перед прибуттям до Латвії необхідною вимогою є заповнення анкети на сайті covidpass.lv (не раніше, ніж за два дні до приїзду до ЛР).


Дата публікації: 26.10.2021. Можливі зміни.

ЛИТВА

РЕЖИМ В’ЇЗДУ

З 1 травня 2022 року Литва зняла всі ковідні обмеження на в’їзд.


Дата публікації: 20.04.2023. Можливі зміни.

МАВРИКІЙ

Правила в'їзду та розташування в країні (з 16.11.2021)


Всім подорожуючим до Маврикія, а також дітям будь-якого віку, незалежно від статусу вакцинації необхідно:

1. Мати довідку про негативний результат ПЛР тесту на COVID-19, зроблений не більше 72 годин до вильоту.
Тест повинен бути англійською, або в нотаріальному перекладі на англійську мову, якщо оригінальна мова відрізняється від оригіналу.
По прибуттю туристи повинні мати чітку роздруковану копію.
 

2. Необхідно заповнити медичну декларацію та анкету по місцерозташуванню в країні.
Після прибуття в аеропорт Маврикій, оформлені документи передаються на спеціально відведену стійку.


Є 2 варіанти заповнення:

 • Варіант 1:
  не більш ніж за 72 години (або менше) до вильоту в країну, ви можете заповнити одну загальну форму онлайн, яка включає всю необхідну інформацію.
  Після заповнення всіх пунктів ви повинні натиснути "Send me my PDF", і форма надійде до гостя до електронної пошти, зазначеної ним при заповненні е-mail у форматі PDF.
  Заповнену форму потрібно роздрукувати, підписати, та мати з собою;
   
 • Варіант 2:
  Ви можете заповнити кожну з необхідних форм у ручному режимі окремо:
  health self-declaration form
  та passenger locator form
  Заповнені роздруковані копії необхідно підписати та мати з собою.


3. Обов'язково потрібен страховий поліс, що охоплює витрати з Covid-19.

Для вакцинованих мандрівників:

Вакцини, які схвалені урядом Маврикія:

 • Astra Zeneca (Covishield)
 • Astra Zeneca (Vaxzervia)
 • Covaxin
 • Johnson & Johnson
 • Moderna
 • Pfizer
 • Sinopharm
 • Sinovac - CoronaVac
 • Sputnik V


В'їзд дозволяється щонайменше після 14 днів з моменту отримання другої дози вакцини.


Потрібен оригінал довідки/сертифікату про всі виконані етапи вакцинації.
Довідка/сертифікат має бути англійською, або нотаріально завірений переклад англійською мовою, якщо мова документу не англійська.
На момент прибуття в країну треба мати з собою чітку роздруковану копію.
В перший день перебування в готелі, а також а також на 5-й день перебування, робиться ОБОВ'ЯЗКОВИЙ тест на Covid-19 (або ПЛР-тест, або експрес-тест на антиген).
Тести сплачуються гостями на місці безпосередньо в готелі (вартість змінюється - приблизно 10 Євро / тест).
У разі негативного результату тесту в перший день - гості можуть вільно рухатися островом.


Для невакцинованих мандрівників:

Перебування в країні можливе не менше 14 днів з чотирнадцятиденним розміщенням ЛИШЕ в одному з обсерваційних / карантинних готелів, в вартість яких включені трансфери і харчування, з забороною на вихід з свого номеру протягом усіх 14 днів.
Три обов'язкових платних тестів - в день прильоту, на 7-й і на 14-й дні / загальна вартість: 12 000 рупій / особа (~ 283 Долари / ~ 239 Євро).
Вартість є приблизною/може змінюватися без попереднього повідомлення.
Після отримання негативного результату останнього тесту, зробленого на 14-й день, гості можуть залишати територію готелю та вільно рухатися островом, починаючи з 15-го дня.


Дата публікації: 10.11.2021. Можливі зміни.

МАЛЬДІВИ

Основні параметри прийому туристів:
За 48 годин (або менше) до прильоту в країну і за 48 годин (або менше) до зворотного вильоту з країни туристи В ОБОВ'ЯЗКОВОМУ порядку повинні заповнити онлайн медичну декларацію за посиланням.


Зразок заповнення
Відео-інструкція


Всі, хто в'їжджає (діти від 1 року включно) на територію Мальдівської республіки ЗАБОВ'ЯЗАНІ надавати довідку англійською мовою про негативний тест на COVID-19, зробленому максимум за 96 годин (при стиковці в ОАЕ - за 48 годин) до дати вильоту. Довідка повинна містити: ім'я туриста (як в паспорті), назву та адресу лабораторії, позначення, що тест саме ПЛР, результат аналізу, дату проведення тесту, ім'я і підпис особи, яка видала дану довідку.


У разі транзиту через інші країни, якщо транзит становить понад 24 годин, тест повинен бути зданий заново.


Довідка ПОВИННА бути прикріплена (завантажена) до обов'язкової онлайн медичної декларації в спеціальну графу "PCR Test Result". Довідку також НЕОБХІДНО мати при собі.

 

За рекомендацією Міністерства охорони здоров'я Мальдівів слід ВІДМОВИТИСЯ від поїздки, якщо протягом 14 днів до запланованого прильоту в країну турист контактував з підтвердженим на Covid-19 особою або сам мав будь-яку схожу симптоматику.


Деякі авіакомпанії при реєстрації на рейс вимагають надання довідок про відсутність Covid-19. Дану інформацію необхідно уточнювати завчасно.


Візи БЕЗКОШТОВНО проставляються по прильоту.


Мінімального необхідного періоду проживання НЕМАЄ.


Туристи зобов'язані мати на руках РОЗДРУКОВАНІ копії: ваучера з підтвердженим розміщенням, підтверджених авіаквитків в обидві сторони ТА медичного страхового поліса.


По прильоту туристи проходять тепловий скринінг на виявлення температури.


У разі якщо турист по прильоту має будь-які симптоми захворювання або підвищену температуру - він буде протестований на Covid-19 в аеропорту на ПЛАТНІЙ основі (оплачується туристом самостійно). Якщо "симптомний" турист прилетів не один, то протестована буде вся його група (сім'я/друзі та інші) На ПЛАТНІЙ основі (оплачується туристом самостійно). До отримання результатів всі протестовані можуть бути спрямовані в спеціальні зони / держ. транзитні центри. У разі позитивного результату турист буде направлений в держ. карантинний центр або госпіталь на ПЛАТНІЙ основі (оплачується туристом самостійно). У разі негативного результату турист може слідувати у свій готель (ймовірна додаткова оплата нового трансферу).


Санітарні служби аеропорту мають право вибірково тестувати будь-кого з прилетівших пасажирів на свій розсуд на безкоштовній основі.


В аеропорту і на трансферах всі туристи ЗАБОВ'ЯЗАНІ бути в масках.


При собі необхідно мати антисептик для рук.


Туристи, які зустрічають, службовці та ін. повинні зберігати між собою дистанцію не менше 1 метра та уникати будь-яких тілесних контактів (потиснення рук, обіймів та ін.).


Трансфери можливі ТІЛЬКИ за попереднім бронюванням та підтверджені тим готелем, в який їде турист.


Можливі тривалі затримки під час очікування трансферів: на борт (гідролітака, літака внутрішніх а / л, катера) проводиться посадка суворо обмеженої к-ті осіб за встановленою департаментом охорони здоров'я схемою; графіки пересування і розподілу пасажирів між рейсами / катерами складаються безпосередньо компаніями-перевізниками та транспортними департаментами самих готелів відповідно до своїх протоколів; трансфери комбінуються під близькі за часом міжнародні рейси; по шляху проходження можливі зупинки в інших готелях.


На шведському столі в готелі заборонено самообслуговування. Сервірування здійснюється офіціантом.


Під час перебування в готелі туристи зобов'язані носити маски в закритих громадських просторах і місцях, де неможливе дотримання дистанції.


Для відвідування spa-центру, салону краси, тренажерного залу, дайвінг-центру, центру водних видів спорту, басейну, дитячого клубу необхідно ПОПЕРЕДНЄ бронювання (здійснюється туристом на місці) у визначений час. Відвідування вищевказаних об'єктів дозволено тільки особам, які особисто користуються даними послугами; супроводжуючим вхід заборонений. Туристи з БУДЬ-ЯКИМИ симптомами захворювання, навіть при негативному тесті на Covid-19, НЕ будуть допускатися до екскурсій, водних видів спорту, дайвінгу, spa і в басейн. Діти з симптоматикою НЕ будуть допускатися в дитячі клуби. При замовленні послуг няні в готелі (babysitting) - няні заборонено відвідування номера гостей.


Якщо при зворотному вильоті для повернення на батьківщину або на вимогу авіакомпанії туристу необхідна довідка про відсутність Covid-19, то про це варто повідомляти готель одразу ПО ЗАЇЗДУ для можливості своєчасної організації взяття аналізів. Послуга платна.


У разі БУДЬ-ЯКОГО нездужання під час відпочинку слід НЕГАЙНО самоізолюватися у своєму номері та повідомити про це співробітникам готелю. Носіння маски - обов'язково! До з'ясування причини нездужання туристу буде ЗАБОРОНЕНО залишати територію свого номера, а його контакти будуть змушені носити маски, утриматися від відвідування громадських місць, в т.ч. ресторани / бари. Якщо симптоматика схожа з Covid-19 - буде проведено взяття аналізів. При негативному тесті на Covid-19 - буде дозволено переміщатися по готелю з обов'язковим носінням маски, дотриманням дистанції, але користування послугами буде обмежено - заборонено відвідування громадських місць, в т.ч. ресторани (ресторан буде дозволено відвідувати тільки через 48 год. після припинення симптомів). У разі ж виявлення Covid-19 турист буде або спрямований в держ. карантинний центр або госпіталь (платно), або ізольований у своєму номері або спеціально відведеній зоні готелю (тільки якщо у готелю є така можливість і необхідні ресурси / рішення суворо на розсуд менеджменту готелю в координації з мед. службами країни). Контакти ж даного туриста будуть в цьому випадку також протестовані на Covid-19.


У разі якщо турист знаходиться на карантині / ізоляції в готелі або держ. карантинному центрі / мед. установі - йому ЗАБОРОНЕНО залишати острів до ПОВНОГО ОФІЦІЙНОГО зняття з нього мед. службами карантинного режиму і всіх відповідних цього обмежень.


При зворотному вильоті з країни, в разі температури або зафіксованого випадку нездужання під час відпочинку (за минулі 14 днів), можливе взяття аналізів на Covid-19 (платно) з подальшою ізоляцією в держ.центрі (платно).


Якщо протягом 14 днів після повернення з Мальдів у туриста виявляється Covid-19, то про це слід НЕГАЙНО повідомити готель, в якому він відпочивав.


Увага! У зв'язку з виявленням і потенційним поширенням нового штаму коронавірусу Омікрон, на Мальдівах випущена заборона на в'їзд в країну особам, які проживають або відвідували такі країни (включаючи транзит понад 12 год. включно) за останні 14 днів:
ПАР, Ботсвана, Намібія, Зімбабве, Мозамбік, Лесото, Есватіні.


COVID 19- Правила прийому туристів на Мальдівах


Дата публікації: 29.11.2021. Можливі зміни.

МЕКСИКА

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО В’ЇЗДУ


Дозволено.


Після прибуття потрібно пред'явити імміграційній службі заповнену "Cuestionario de identificacion de factores de riesgo en viajeros". Форму можна знайти за адресою.


Тестування не вимагається, але варто перевірити вимоги щодо тестів у авіаперевізника.


По прибуттю місцева міграційна служба може запросити більш детальну інформацію і дані щодо перебування іноземців в країні. Під час можливої співбесіди в пункті в’їзду мексиканські міграційні органи можуть вимагати від іноземної особи пояснень щодо причини/мотиву подорожі, підтвердження фінансового забезпечення, інформації щодо адреси проживання тощо.


Таким чином, остаточне рішення про в’їзд до Мексики є виключною компетенцією мексиканських імміграційних служб в пункті в’їзду до цієї країни і може бути оскаржене особою лише в судовому порядку.


Дата публікації: 26.10.2021. Можливі зміни.

ОАЕ

До вильоту в ОАЕ:

 1. Пройдіть тест на covid-19 PCR в межах 48 годин до часу вильоту (не потрібно для громадян резидентів ОАЕ).
 2. Пасажирів попросять надати негативний результат ПЛР-тесту на Covid-19 англійською мовою з печаткою лабораторії в роздрукованому вигляді на реєстрації.
 3. Діти у віці до 12 років і пасажири з середніми та важкими формами інвалідності звільняються від здачі ПЛР-тесту (необхідно надання довідки про інвалідність англійською мовою або завірений переклад).

По прильоту в ОАЕ:

 1. Завантажте мобільний додаток:
  (для а/п Шарджа - додаток Al HOSN із зазначенням телефону приймаючого офісу Тез Тур ОАЕ: +971 50 450 3399)
  (для а/п Дубаї - додаток COVID19 DXB Smart вказавши свій контактний номер телефону).
 2. Здайте повторний тест на Covid-19 PCR по прибуттю (безкоштовно).
 3. До отримання результату тесту рекомендується не залишати своє місцеперебування та уникати знаходження в людних місцях.
 4. Пасажири з позитивним результатом тесту будуть зобов'язані ізолюватися, заявити про позитивний результат в страхову компанію (в разі наявності симптомів працює програма «В», яка входить в пакет туру / в разі відсутності симптомів Covid-19 працює страховка «обсервації» - програма «С», яку рекомендуємо додавати при бронюванні туру) і діяти відповідно до інструкції Міністерства Здоров'я ОАЕ (тел.: 800-11111).
  Номер телефону Міністерства здоров'я емірату Дубаї DHA: 800-342.

Абу Дабі


З 5 вересня 2021 вакциновані і неванкцінірованние громадяни пред'являють довідку в роздрукованому вигляді англійською або арабською мовою з негативним результатом аналізу ПЛР на COVID-19, зробленого не раніше 48 годин до вильоту. Довідки з рукописними даними або рукописними коригуваннями не приймаються.


З 5 вересня 2021 всі вакциновані і невакцинованих громадяни, в тому числі ті, хто звільнений від вакцинації за медичними показаннями, як і раніше після прибуття здають повторний ПЛР-тест (безкоштовно). Стійки ПЛР-тестування знаходяться в аеропорту до паспортного контролю.


Результат тестування після прибуття висилається у вигляді смс-повідомлення тільки на місцеві телефонні номери. Місцеві СІМ-карти можна придбати в аеропорту до здачі ПЛР-тестів. Необхідна самоізоляція до отримання результату тесту після прильоту.


Громадяни країн з «зеленого» списку (з 31 липня 2021 включаючи Вірменію, Болгарію, Ізраїль, Молдову, Румунію, Україну, США та деякі інші) при отриманні негативного результату тесту після прибуття вільно в'їжджають в емірат на прямих рейсах зі своїх країн і з 5 вересня 2021 здають відповідну кількість ПЛР-тестів в залежності від статусу вакцинації.


З 10 жовтня 2021 року Російська Федерація, Білорусь, Казахстан і Естонія включені в «зелений список».


КАРАНТИН

З 5 вересня 2021 вакциновані і невакцинованих громадяни, які прибули з країн "зеленого списку", звільняються від обов'язкового карантину при наявності негативних ПРЦ-тестів ДО вильоту, по прибуттю і необхідних тестів по час перебування в Абу-Дабі.


Для наземного перетину кордону для громадян "зеленого списку" необхідна наявність тесту з терміном дії не раніше 48 годин з дати виконання аналізу. Результати, отримані в аеропортах Дубая і Шарджі (максимальний термін виготовлення - 48 годин), дійсні для перетину кордону з Абу-Дабі. Подорожі з Абу-Дабі в Дубаї та інші північні емірати можливі тільки на Etihad Chauffeur, Etihad Coach або Airport Taxi, трансфери TEZ TOUR ОАЕ не організовуються. Громадяни, які не включені в "зелений список", можуть в'їхати в Абу-Дабі з інших еміратів без проходження карантину на 11-й день перебування в ОАЕ і за наявності ПЛР-тесту, зданого за 48 годин до прибуття.


Для вакцинованих туристів:

 • 1 тест - при вильоті з України
 • 2 тест - по прильоту в ОАЕ
 • 3 тест - на 6-й день перебування в Абу-Дабі

Всі тести в країні робляться безкоштовно за рахунок Емірату.


Для невакцинованих туристів:

 • 1 тест - при вильоті з України
 • 2 тест - по прильоту в ОАЕ
 • 3 тест - на 6-й день перебування в Абу-Дабі
 • 4 тест - на 9-й день перебування в Абу-Дабі (виконується за рахунок туриста).


Необхідно завантажити додаток ALHOSN і внести в нього дані ПЛР-тестування. До вильоту відвідувачі повинні зареєструватися в розділі «Реєстрація прибуття» додатка Федерального управління з питань встановлення особи і громадянства (Federal Authority for Identity and Citizenship, ICA), заповнити форму реєстрації прибуття і завантажити міжнародний сертифікат вакцинації. Потім відвідувачі отримають SMS з посиланням на скачування програми Al Hosn. Після прибуття в ОАЕ відвідувачі отримають Єдиний номер ідентифікації (Unified Identification Number, UID) в аеропорту, в додатку або на веб-сайті ICA. Потім необхідно завантажити додаток Al Hosn і зареєструватися в ньому за своїм UID і номером телефону, який був використаний для реєстрації в ICA або при здачі ПЛР-тесту на COVID-19 в ОАЕ. Відвідувачі отримають одноразовий пароль (OTP) для завершення процесу реєстрації в додатку Al Hosn. У додатку Al Hosn можна дивитися статус, інформацію про статус вакцинації, результати тестів і вимоги до тестів для поїздок, а також використовувати динамічний QR-код. Для вакцинованих громадян зелений статус в додатку Al Hosn з'являється після негативного результату тесту ПЛР і зберігається протягом 30 днів, для громадян, звільнених від вакцинації, зелений статус з'являється після негативного результату тесту ПЛР і зберігається протягом 7 днів. Описані вище дії і процеси є обов'язковими за законом, і за недотримання цих вимог стягуються штрафи. Згідно з офіційною інформацією, у всіх туристів (включаючи дітей) повинен бути аккаунт в додатку ALHOSN. У додатку можливо додавання членів сім'ї, важливо, щоб при реєстрації було вказано один і той же номер телефону (тобто можливо встановити один додаток на сім'ю і додати всіх членів сім'ї). Звертаємо вашу увагу, що компанія TEZ TOUR не несе відповідальності за роботу державного додатку ALHOSN. При заповненні даних можна звернутися в службу підтримки програми. Додаток функціонує тільки на території ОАЕ.


Необхідно заповнити Travel Self-Declaration Form.

Обмеження для невакцинованих осіб, що діють в Абу-Дабі з 20 серпня 2021.

Для отримання додаткової інформації пасажирам настійно рекомендується зв'язатися з обраної авіакомпанією до поїздки. Країни «зеленого переліку».


Дата публікації: 19.10.2021. Можливі зміни.

ПОРТУГАЛІЯ

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО В’ЇЗДУ

В’їзд громадянам України на континентальну Португалію будь-яким транспортом дозволений, в тому числі дозволені туристичні подорожі по безвізу до 31 жовтня 2021.


Залишається чинною вимога про надання:

 • довідки з негативним результатом тестування на COVID-19 методом ампліфікації нуклеїнових кислот (NAAT, наприклад ПЛР-тест), зроблений не більше ніж за 72 годин до в'їзду (не розповсюджується на дітей до 12 років); або
 • довідки про результати швидкого тесту на антиген до COVID-19 (TRAg), зроблений в період не більше ніж за 48 годин до перетину кордону (не розповсюджується на дітей до 12 років); або
 • українського цифрового COVID-сертифікату про повний курс щеплення вакциною Janssen (COVID-19 Vaccine Janssen), AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), згенерованого в додатку «Дія»; або
 • європейського COVID-сертифікату - EU DCC (в паперовому або в електронному варіанті).

Увага! Португалія не приймає українські свідоцтва про вакцинацію в паперовому вигляді.


Для в'їзду також потрібно заповнити Passenger Locator Card.


На Мадейру в’їзд дозволений для громадян України з будь-якою метою, в том числі дозволені туристичні подорожі по безвізу. Для прибуття на острови архіпелагу Мадейра всі пасажири, незалежно від країни вильоту, повинні заповнити онлайн форму на платформі www.madeirasafe.com , також є обов’язковим повторне тестування, якщо подорожуючий не має довідки, оформленої в авторизованому медичному закладі відповідно до вимог ЄС, з негативним результатом ПЛР-тесту, що зроблений протягом не більше ніж за 72 години до подання документа, або якщо подорожуючий не має Європейського COVID сертифікату. Тестування після прибуття також не вимагається стосовно дітей до 11 років (за умови відсутності у них ознак хвороби) та осіб, які отримали повний курс вакцинації від коронавірусу згідно з рекомендаціями ЄС/ВОЗ (перелік вацин дивіться більш детально), або мають документ, що хворіли на коронавірус в період не більший ніж 180 днів до прибуття на Мадейру та повністю одужали.


Для прибуття на Азорські острови від всіх подорожуючих вимагається заповнення онлайн форми на платформі, а також є обов’язковим повторне тестування, якщо подорожуючий не має довідки, оформленої в авторизованому медичному закладі відповідно до вимог ЄС, з негативним результатом ПЛР-тесту, що зроблений протягом не більше ніж за 72 години до подання документа, або якщо подорожуючий не має Європейського COVID сертифікату. Тестування після прибуття також не вимагається стосовно дітей до 12 років (за умови відсутності у них ознак хвороби).


Дата публікації: 26.10.2021. Можливі зміни.

СЕЙШЕЛИ

Параметри в'їзду і перебування в країні.

Уряд республіки Сейшельських островів оголосив про повне відкриття країни для міжнародного туризму з 25 березня 2021 за винятком громадян ПАР і осіб, які відвідували ПАР в останні 14 днів. Карантинні обмеження по мінімально необхідному терміну розміщення відсутні.


Для в'їзду необхідні:

 • довідка англійською мовою про негативний тест на Covid-19, зроблений не раніше, ніж за 72 години до вильоту (довідка повинна бути англійською мовою; довідки з рукописними даними або рукописними коригуваннями не приймаються).
  УВАГА! Довідка необхідна всім, включаючи дітей будь-якого віку, а також гостей, які пройшли два етапи вакцинації;
   
 • до заїзду необхідно заповнення електронної декларації на порталі.
  * При заповненні декларації необхідно прикріпити довідку про негативний тест на Covid-19.
  * Після заповнення туристу висилається (зазвичай протягом 3-х годин) електронний дозвіл на в'їзд, який необхідно роздрукувати або зберегти для подальшого пред'явлення при реєстрації на рейс і після прильоту в країну!
  * Перевірити статус можна за посиланням.
  * Поїздка можлива тільки і суворо при наявності даного підтвердження на в'їзд!

ВАЖЛИВО! Оформлення вищевказаної декларації та отримання подальшого дозволу на в'їзд є платним:

 • Оформлення більш ніж за 8 годин (але не більше, ніж 72 години) до вильоту - 10 EUR/особа
 • Оформлення за 1-8 годин (менш ніж 8 годин) до вильоту - 70 EUR/особа

Всі в'їжджаючі повинні мати медичний страховий поліс з покриттям усіх ризиків, пов'язаних з Covid-19 (карантин, лікування, ізоляція).


Розміщення дозволено тільки в сертифікованих готелях (бронювання на сайті www.agent.teztour.ua).
На руках в обов'язковому порядку необхідно мати ваучер на підтверджене розміщення.


У випадку якщо гості вакциновані - повинно пройти не менше 2-х тижнів після другої дози вакцини.


Трансфер повинні бути організовано виключно через сертифікованих провайдерів (бронювання на сайті www.agent.teztour.ua).


Знаходження в аеропорту - суворо в масках.


У разі прояву симптоматики Covid-19 гостя і його контактів ізолюють і проводять подальшу діагностику.


В готелях необхідно строго дотримуватися всіх відповідних протоколів/запобіжних заходів, заявлених готелем.


При стикування міжнародних рейсів з внутрішніми а/л (внутрішні трансфери) гості зобов'язані перебувати строго на території аеропорту.


Гостям заборонено користування громадським транспортом і необхідно уникати тривалих контактів з місцевим населенням.


Екскурсійні поїздки повинні бути організовані виключно через сертифікованих провайдерів (приймаючу компанію туроператора TEZ Tour).
На даний момент в заявку не можна додати додаткову послугу "екскурсія". Всі екскурсії замовляються та сплачуються на місці.


В разі потреби ПЛР тесту для зворотного вильоту (вимога а/к, країни прильоту і т.п.) державні лабораторії розташовані на островах Мае, Прале (Праслін), Ла-Діг.
Вартість тесту на даний момент (може змінитися) - 2,500 SCR (~ 120 дол/~ 102 євро).
Діти до 12 років і дорослі від 65 років - безкоштовно (може змінитися).
Необхідне попереднє бронювання.


Окрім державних центрів також є ряд приватних лабораторій - вартість на розсуд кожної окремо взятої лабораторії.


Дата публікації: 09.04.2021. Можливі зміни.

ТАЇЛАНД


З 1 лютого 2021 в рамках проектів (програм) "Пісочниця" ("SandBox, "Phuket Sandbox", "Samui Plus Sandbox") TEST & GO і Alternative Quarantine (AQ, «Альтернативний карантин» можливий в'їзд іноземних громадян, які прибувають повітряним транспортом, на острови Пхукет, Самуї, а також в Бангкок, Паттайю і деякі інші регіони з умовою проходження повної вакцинації від COVID-19 вакцинами, схваленими ВООЗ і міністерством охорони здоров'я Королівства Таїланд (включаючи "Супутник V") при дотриманні наступних вимог:

 • щонайменше за тиждень до поїздки необхідно зареєструватися на сайті ThailandPass, завантажити на нього сертифікат про вакцинацію, підтверджене бронювання готелю SHA+ (за напрямком "Пхукет" можна завантажити в особистому кабінеті після повної оплати бронювання, за напрямами "Паттайя", "Бангкок", "Самуі" запитується самостійно безпосередньо в готелі) і оплату ПЛР-тесту по прильоті (для Пхукета тести бронюються та оплачуються на www.thailandpsas.com, для інших напрямків - запитуються безпосередньо в готелі), медичну страховку з покриттям не менше 50 тис. доларів, зображення титульної сторінки паспорта з фотографією і в результаті отримати код реєстрації від ThailandPass. При заповненні бажано використовувати ПК або ноутбук замість смартфона або планшета, а також браузери Google Chrome або Microsoft Edge. Файли приймаються в форматах jpg, jpeg або png, які не перевищують 5 Mb. Завантажувані документи повинні бути в хорошій якості. Документи перевіряються 3–5 робочих днів, після чого буде відправлений QR-код від системи ThailandPass.
 • по прильоті пред'являється QR-код, виданий системою Thailand Pass;
 • по прильоті в аеропорту на смартфон встановлюється спеціальний додаток MorChana. Додаток MorChana контролює місце знаходження туриста;
 • наявність негативного ПЛР-тесту, проведеного не раніше ніж за 72 години до прибуття (раніше було - до вильоту) англійською мовою; дітям до 6 років, які подорожують з батьками, які мають негативний ПЛР-тест, тест за 72 години не потрібно;
 • наявність сертифіката вакцинації (останнє щеплення необхідно зробити не пізніше ніж за 14 днів до прильоту; вимога не поширюється на дітей до 18 років, якщо вони прибувають з повністю вакцинованими супроводжуючими) в сертифікаті повинні бути вказані: прізвище та ім'я, дата народження, громадянство, номер паспорта, найменування вакцини, дати вакцинації, виробник вакцини, номер партії вакцини, найменування організації, сертифікованої державою;
 • необхідний медичний поліс зі страховим покриттям не менше 50 000 доларів, що включає лікування від COVID-19;
 • здача заздалегідь оплаченого ПЛР-тесту після прибуття в аеропорт Пхукета (включаючи інфантів) і антиген-тест на 6-7-й дні перебування. Інформація про замовлені тести потім використовується при заповненні ThailandPass. Тести для Пхукета замовляються та оплачуються заздалегідь за допомогою www.thailandpsas.com, вартість обох тестів становить 2 400 бат = 72 USD, орієнтовна вартість окремого антиген-тесту становить 450-600 бат = 14-18 USD. Антиген-тести на 6-7-й дні перебування здаються в обраному медичному центрі (інформацію про розташування найближчого медичного центру можна отримати в готелі або за посиланням), антиген-тест також можна придбати та здати в готелі в присутності COVID-менеджера. Результат антиген-тесту завантажується в додаток MorChana. До отримання результатів першого ПЛР-тесту (перша доба перебування) необхідно дотримуватися самоізоляцію в номері в готелі. Після отримання негативного результату ПЛР-тесту можливе пересування в межах провінції.

  Тести для Паттайї, Бангкока і Самуї необхідно самостійно запросити та оплатити безпосередньо в готелі.
 • перші 7 ночей громадяни зобов'язані розміщуватися в готелях системи SHA +, представлених в підборі туру на сайті agent.teztour.ua та на сайті Amazing Thailand Safety & Health Administration (SHA), розташованих на територіях програми "Sandbox": Пхукет, провінція Сураттхані (острова Самуї, Пха-нган, Тау), провінція Пханг-Нга (Као Лак, острова Яо), провінція Крабі (Крабі, острови Пхі-Пхі, Нгай, Ланта та ін.), Провінція Чонбурі (Паттайя), провінція Районг, Бангкок, Чіанмай. Після закінчення цього терміну можливий виїзд в інші частини Таїланду. При перебуванні менш як 7 ночей можливий тільки негайний виліт прямим рейсом за межі Таїланду;
 • обов'язкове бронювання проживання в готелях SHA+ і сертифікованих трансферів SHA+ аеропорт - готель - аеропорт (всі трансфери в пошуці турів на сайті agent.teztour.ua сертифіковані SHA+). У транспортному засобі повинні розміщуватися максимум 6 пасажирів, і вони повинні слідувати в один готель. Якщо пасажирів прибуває більше, має бути замовлено додатковий транспортний засіб. У виняткових випадках пасажир може бути приєднаний до іншої групи туристів, які прямують в цей же готель і прибули тим же рейсом. В аеропорту знаходиться співробітник аеропорту, який збирає і направляє пасажирів до транспортного засобу. Для зворотного вильоту трансфер може бути об'єднаний з іншим готелем з максимальним числом пасажирів 8-9 осіб. У підборі туру на сайті agent.teztour.ua враховані індивідуальні трансфери SHA+ (обрати склад туру "повний турпакет" або "проживання + трансфер"). VIP-трансфери бронюються окремо та оплачуються додатково.
 • При бронюванні готелів на Пхукеті тести замовляються за допомогою www.thailandpsas.com.
  Повністю вакциновані мандрівники
(не менш як за 14 днів до прибуття)
Невакциновані мандрівники
Програма TEST AND GO SANDBOX
Програма «Пісочниця»
Alternative Quarantine (AQ)
Карантин 1-й і 5-й день 7 днів 10 днів
Зона Блакитна зона Всі зони
Крок №1 Необхідні документи:
 • Паспорт
 • Сертифікат про вакцинацію англійською мовою
 • Підтверджена резервація Готелю SHA Extra+ або Готелю AQ на 1-й і 5-й день перебування (допускається бронювання в різних готелях)
 • Свідоцтво про сплату 2 необхідних ПЛР-тестів і трансферу з аеропорту
 • Страховка, яка покриває всі витрати на медичне лікування на суму не менше ніж 50 000 USD на весь час перебування в Таїланді
 • Віза (якщо вимагається)
Необхідні документи:
 • Паспорт
 • Сертифікат про вакцинацію англійською мовою
 • Підтверджена резервація Готелю SHA Extra+ на 7 днів
 • Свідоцтво про передоплату 2 необхідних ПЛР-тестів і трансферу з аеропорту
 • Страховка, яка покриває всі витрати на медичне лікування на суму не менше ніж 50 000 USD на весь час перебування в Таїланді
 • Віза (якщо вимагається)
Необхідні документи:
 • Паспорт
 • Підтверджена резервація пакета Готелю AQ на 10 днів (враховуючи необхідні ОТ-ПЛР тести та трансфер з аеропорту)
 • Страховка, яка покриває всі витрати на медичне лікування на суму не менше ніж 50 000 USD на весь час перебування в Таїланді
 • Віза (якщо вимагається)
Крок №2

Подати заяву на отримання Thailand Pass QR Code на сайті tp.consular.go.th, заповнивши необхідну інформацію та завантажив документи, необхідні в Крок №1

Крок №3

Підготовка документів:

 1. Результат ПЛР-тесту англійською мовою, який видано протягом 72 годин до вильоту
 2. Thailand Pass QR Code
 3. Документи Крок №1
Крок №4 По прибуттю в Таїланд:
 • Необхідно завантажити та встановити зазначений додаток для відстеження.
 • Необхідно здати перший ПЛР-тест, який ви забронювали та оплатили.
 • Повинні пройти з аеропорту в готель категорії «SHA Extra+» на транспорті, організованому готелем заздалегідь, і дочекатися результатів ПЛР-тесту в номері готелю.
 • Після отримання негативного результату ПЛР-тесту, ви зможете виходити з готелю.
По прибуттю в Таїланд:
 • Необхідно завантажити та встановити зазначений додаток для відстеження.
 • Необхідно здати перший ПЛР-тест, який ви забронювали та оплатили.
 • Повинні буде пройти з аеропорту в готель категорії & laquo; SHA Extra + & raquo; на транспорті, організованому готелем (приймаючим офісом TEZ TOUR на Пхукеті) заздалегідь, і дочекатися результатів ПЛР-тесту в номері готелю.
 • Після отримання негативного результату ПЛР-тесту, ви зможете виходити з готелю.
По прибуттю в Таїланд:
 • Повинні пройти з аеропорту в готель на транспорті, організованому готелем заздалегідь.
 • 10 днів карантину в готелі AQ Hotel.


Звертаємо вашу увагу, що компанія TEZ TOUR не несе відповідальність за роботу державних сайтів ThailandPass і www.thailandpsas.com та подальшого отримання QR-коду. У разі виникнення проблем слід написати в службу підтримки зазначених ресурсів.


У разі отримання позитивного результату тесту(-ів) :

 • необхідно зв'язатися зі страховою компанією;
 • турист направляється в госпіталь;
 • супроводжуючі особи - в карантинний готель (ASQ);
 • в разі незгоди з результатом тесту(-ів), турист своїм коштом може викликати спеціальну швидку медичну допомогу і пройти тестування повторно (на цю процедуру виділяється не більше 12 годин, після закінчення яких туриста направляють в госпіталь).

Для виписки з госпіталю необхідно здати ПЛР-тест і в разі негативного результату продовжити відпочинок/подорож.


Вимоги до вакцин:

 • CoronaVac (виробник Sinovac Biotech Ltd) - 2 дози з інтервалом 2-4 тижні;
 • AstraZeneca або Covishield (виробник AstraZeneca і the University of Oxford, SK Bioscience (Південна Корея), Siam Bioscience and Serum Institute of India (Covishield) - 2 дози з інтервалом 4-12 тижнів;
 • Pfizer–BioNTech або Comirnaty (виробник Pfizer Inc. і BioNTech) - 2 дози з інтервалом 3 тижні;
 • Janssen або Janssen/Ad26.COV2.S (виробник Johnson & Johnson Services, Inc.) - 1 доза;
 • Moderna (виробник Moderna Inc.) - 2 дози з інтервалом 4 тижні;
 • Sinopharm або COVILO (виробник Sinopharm Co., Ltd) - 2 дози з інтервалом 3-4 тижні;
 • Sputnik V (Gam-COVID-Vak), Супутник V (Гам-Ковід-Вак) (виробник Національний дослідницький центр епідеміології та мікробіології імені Н.Ф.Гамалеї) - 2 дози з інтервалом 3 тижні. При ревакцинації Sputnik Lite, в сертифікаті про вакцинацію враховується вакцинація Sputnik V, що діє протягом одного року з моменту введення другої дози вакцини.

Можлива комбінована (змішана) вакцинація. Друга доза повинна бути введена відповідно до рекомендованих термінів для кожного типу вакцини (першої дози):

 • 1-ша доза Sinovac / 2-а доза через 2 тижні;
 • 1-ша доза AstraZeneca / 2-а доза через 4 тижні;
 • 1-ша доза Pfizer-BioNTech / 2-а доза через 3 тижні;
 • 1-ша доза Moderna / 2-а доза через 4 тижні;
 • 1-ша доза Sinopharm / 2-а доза через 3 тижні;
 • 1-ша доза Sputnik V / 2-а доза через 3 тижні.


Детальніше можна ознайомиться на сайті агентства з туризму Королівства Таїланд.


Дата публікації: 07.02.2022. Можливі зміни.

ТУРЕЧЧИНА


З 01.06.2022 року обмеження на в’їзд до Туреччини у зв’язку з коронавірусом COVID-19 зняті для громадян України, дозволено в’їжджати без пред’явлення сертифіката про вакцинацію чи ПЛР тесту.


Дата публікації: 01.03.2023. Можливі зміни.

УГОРЩИНА

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО В’ЇЗДУ

З 07 серпня 2021 року громадяни України можуть перетинати українсько-угорський кордон наземним транспортом без обмежень, запроваджених у зв’язку з розповсюдженням коронавірусу.


Для в’їзду громадян в Угорщину залишаються вимоги, визначені Кодексом Шенгенських кордонів:

 • біометричний паспорт або віза;
 • поліс мед страхування з покриттям лікування COVID 19;
 • фінансове забезпечення.


В’їзд до Угорщини авіаційним транспортом - додатково вимагається негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, отриманий не пізніше 72 годин на момент в’їзду, або український чи угорський сертифікат про вакцинацію (разом з громадянами, які мають сертифікат, також можуть без обмежень в’їжджати діти до 18 років).


Угорщина визнає всі типи вакцин, які використовуються в Україні для імунізації населення від COVID-19 (AstraZeneca (Covishield, SKBio), CoronaVac/Sinovac Biotech, Comirnaty/Pfizer-BioNTech, Moderna). Країною схвалені цифрові COVID-сертифікати з додатку «Дія», роздруковані сертифікати з порталу «Дія», а також міжнародні свідоцтва про вакцинацію.


Дата публікації: 26.10.2021. Можливі зміни.

УКРАЇНА

Актуальні правила перетину українського кордону регулюються Постановою Кабінету Міністрів України № 1236, з останніми змінами від 25 жовтня 2021 Постанова КМУ № 1102.


Дозвіл в'їзду в Україну іноземців, в тому числі, власників посвідки на тимчасове проживання, й осіб без громадянства.


Всім іноземцям незалежно від віку та країни прибуття для в'їзду в Україну потрібно мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, виданий страховою компанією, зареєстрованою в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс), що покриває витрати, пов'язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і діє на весь термін перебування в Україні. А також мати один з зазначених документів:

 • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації вакцинами, що схвалені ВООЗ для екстреного застосування: Pfizer/BioNTech, Johnson & Johnson's Janssen, AstraZeneca/Vaxzevria, AstraZeneca/Covishield (India), AstraZeneca/SKBio (South Korea), Moderna/Spikevax, Sinopharm (Vero Cell), CoronaVac (Sinovac);

  або
   
 • іноземний COVID-сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 1, 2 чи більше вакцинами, що включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, або негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, або одужання особи від COVID-19, виданий уповноваженими установами держав-членів довірчої мережі Європейського Союзу або уповноваженими установами інших іноземних держав, з якими Україною укладено міжнародні договори про взаємне визнання COVID-сертифікатів;

  або
   
 • негативний результат тесту на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (PCR), проведений не більше ніж за 72 години до в’їзду.

Довідки про антитіла до COVID-19 для в'їзду не приймаються.


Діти до 12 років не потребують довідок про тестування. Діти з 12 до 18 років повинні будуть мати один з зазначених вище документів, але звільнені від самоізоляції зі встановленням додатка Вдома.
Якщо необхідний сертифікат вакцинації або COVID-сертифікат відсутній, іноземець повинен мати негативний результат ПЛР тесту та встановити застосунок Вдома (крім категорій іноземців, визначених у виключеннях нижче), та бере на себе зобов’язання розпочати самоізоляцію через 72 години після в’їзду. За цей час у особи буде можливість пройти ПЛР-тестування, у разі отримання негативного результату самоізоляція не застосовується.
Якщо протягом 72 годин з моменту перетину кордону не було отримано негативного результату тесту – особа має самоізолюватись на 10 днів у місці, вказаному під час авторизації в додатку Вдома. Достроково припинити самоізоляцію також можна, отримавши негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген.
ВАЖЛИВО! Невакциновані громадяни (окрім передбачених виключень), які прямуватимуть з Росії або Індії та перебували на їх території більше 7 днів протягом останніх 14 днів, повинні будуть дотримуватись самоізоляції 14 днів та не матимуть можливості зробити тест в Україні, щоб уникнути або скоротити строк самоізоляції.
В разі неможливості або відмови від встановлення мобільного додатка Вдома особі буде відмовлено у перетині державного кордону.


Виключення! Самоізоляції не підлягають (додаток Вдома не встановлюється):

 • особи до 18 років;
 • іноземці та особи без громадянства, які мають документи, що підтверджують виїзд з країни протягом 48 годин (з 20 вересня 2021);
 • глави та члени офіційних делегацій іноземних держав, співробітники міжнародних організацій, а також особи, що їх супроводжують, та в’їжджають в Україну на запрошення Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, Міністерства закордонних справ;
 • працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;
 • особи, які прибувають для участі в офіційних спортивних змаганнях, що проходять на території України, та супроводжуючі їх особи;
 • особи, які прибувають для участі в культурних заходах, що проходять на території України, за запрошенням закладу культури та супроводжуючих їх осіб;
 • військовослужбовці (підрозділи) збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”, які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил або прибувають на запрошення Міністерства оборони;
 • експерти прикордонних відомств країн ЄС, які прибувають в рамках проведення спільних операцій з Європейською Агенцією прикордонної та берегової оборони Frontex;
 • члени офіційних урядових та інших делегацій України, які повертаються в України після здійснення короткострокових відряджень за кордон з метою участі в міжнародних консультаціях, переговорах, конференціях, сесіях органів міжнародних організацій, засіданнях міжурядових комісій, інших спільних міждержавних органів;
 • учасники зовнішнього незалежного оцінювання, особи, які мають намір вступити до закладів освіти, в тому числі на курси (відділення) з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти, здобувачі освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території України, а також батьки (усиновлювачі), опікуни, піклувальники, інші законні представники чи інші особи, уповноважені батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками або іншими законними представниками, які супроводжують таких осіб;
 • водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні, нерегулярні та маятникові перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;
 • особи, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації.


Дата публікації: 22.11.2021. Можливі зміни.

ЧЕХІЯ

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО В’ЇЗДУ

Для безвізового в'їзду до Чехії потрібно мати діючий біометричний закордонний паспорт.


Громадяни України, повністю вакциновані однією зі схвалених ЄС вакцин, зазначених нижче, можуть в’їхати до Чехії з будь-якою метою без необхідності дотримання будь-яких додаткових карантинних заходів (тобто без необхідності проходити тестування або самоізоляцію). Потрібно буде тільки заповнити реєстраційну форму до приїзду. Повністю вакцинованими вважаються особи (повинно пройти не менше 14 днів після введення другої дози, у разі двоетапної вакцини) однією з наступних вакцин:

 • AstraZeneca (Vaxzevria)
 • Moderna (Spikevax)
 • Pfizer BioNTech (Comirnaty)
 • Johnson & Johnson (Janssen)
 • Covishield

З 27 грудня іноземці, які не мають дозволу на постійне проживання в Чехії, повинні при в’їзді до Чеської Республіки пред’явити негативний результат ПЛР-тесту, зроблений не раніше, ніж за 72 години до в’їзду. Негативний результат тесту не повинні пред’являти особи, які мають третю дозу вакцинації сертифікованими вакцинами, діти до 12 років, а також діти від 12 до 18 років, які пройшли повний курс вакцинації (2 дози).


! Щоб отримати дозвіл на в'їзд в якості повністю вакцинованої особи, необхідно буде надати цифровий COVID-сертифікат, отриманий в додатку «Дія», або роздрукований з портала «Дія».


В’їзд для не вакцинованих громадян України до Чехії заборонений, за винятком тих, які мають дозвіл на проживання в Чехії або візу, видану органами Чеської Республіки. Громадянам України, які мають дозвіл на проживання в іншій країні ЄС – відповідну пластикову картку (УВАГА! Довготермінова віза таким дозволом не вважається), дозволений в’їзд за умови наявності підтвердження мети поїздки.


В’їзд у виняткових гуманітарних ситуаціях (здійснення планованих медичних оглядів чи операцій, виконання рішень суду, участь у судовому засіданні, догляд за несамодостатнім членом сім’ї, догляд за дитиною тощо) дозволений за наявності підтверджуючих документів, виданих чеськими органами, зокрема це:

 • довідка від лікаря або медичної установи;
 • виклик до суду;
 • запрошення від державного органу;
 • довідка про необхідність належного догляду (від лікаря чи соціальної служби) та документи на підтвердження родинних зв’язків з цією особою;
 • судове рішення про встановлення опіки над дитиною чи зустрічей з нею.

Громадяни України, які, відповідно до зазначеного, мають право в’їзду до Чехії, зобов’язані:

 • до прибуття до Чехії заповнити відповідний електронний формуляр. Заповнення та надсилання формуляру є автоматичним інформуванням відповідної санепідемстанції про прибуття особи. Отримане на e-mail підтвердження про заповнення формуляру (роздруковане або збережене на мобільному пристрої) слід подати під час прикордонного контролю або при перевірці місця проживання.
 • при перетині кордону з Чеською Республікою пред’явити підтвердження про негативний PCR тест на коронавірус, зроблений не раніше, ніж за 72 години до в’їзду;
 • не раніше, ніж через 5 днів після приїзду до Чехії, зробити на території Чеської Республіки повторний тест на коронавірус;
 • до отримання результатів повторного тесту перебувати на домашній самоізоляції;
 • упродовж 10 днів після приїзду поза межами свого помешкання носити респіратор типу FFP2.


Дата публікації: 26.10.2021. Можливі зміни.

ШРІ-ЛАНКА


Для в'їзду до Шрі-Ланки всім громадянам, незалежно від статусу вакцинації, необхідно:

 1. Негативний ПЛР-тест на коронавірусну інфекцію англійською мовою, зроблений не раніше ніж за 72 години до ВИЛЬОТУ в країну. Довідка є обов'язковою для всіх, в тому числі для вакцинованих туристів та дітей віком від 12 років. Дітям до 12 років тест не потрібний!

  Довідки з рукописними даними або рукописними коригуваннями не приймаються; громадянам, які отримали всі необхідні дози вакцини, необхідно мати при собі оригінал сертифікату/довідки про пройдені етапи вакцинації. Якщо сертифікат рідною мовою, необхідний засвідчений переклад англійською мовою. Експрес-тести Ag (COVID-19 Rapid Antigen test) НЕ приймаються!
 2. З 01.01.22 для в'їзду в країну всім туристам до вильоту необхідно заповнити онлайн медичну декларацію. При заповненні форми до відповідних граф необхідно прикріпити негативний результат ПЛР-тесту, першу сторінку паспорта, сертифікат вакцинації (якщо турист вакцинований). Після заповнення присвоюється QR-код, який необхідно надати а/к при посадці на борт і службам аеропорту по прильоті в країну. Декларація передається туристами на стійку Health Counter в аеропорту Шрі-Ланки. Декларація обов'язкова для всіх мандрівників, для дітей різного віку включно. До 31.12.21 параметри мед. декларації - без змін, як і раніше: декларація видається а/к при реєстрації на рейс або вже на борту, або може бути заповнена після прильоту. Також її можна завантажити самостійно. У графі “СONTACT DETAILS IN SRI LANKA: TELEPHONE (SRI LANKA)” необхідно вносити номер телефону готелю, в якому проживатиме турист (даний параметр може змінитися, інформація очікується; для гостей із заброньованим підтвердженим екскурсійним туром або з проживанням більш ніж в одному готелі - прохання запитувати додатково та заздалегідь, який номер необхідно вносити).
 3. Електронний дозвіл на в'їзд (докладніше в розділі «Візи») ДО прибуття в країну (вартістю 40 USD на 30 днів перебування).
 4. Обов'язкове медичне страхування, що покриває витрати Covid-19.
 5. З 01.01.22 - вводиться обов'язкове оформлення місцевого внутрішнього медичного страхового поліса (12 USD з покриттям 50,000$/термін дії - 30 днів. У разі більш тривалого проживання страховка має бути продовжена - 6,5 USD на дод. 30 днів) для всіх мандрівників, включаючи дітей різного віку.
 6. Бронювання лише сертифікованих готелів (Level 1/Level 2) через підбір туру в розділі «Тури» на сайті (у підборі туру є колекція готелі Covid 19 Level 1 та Level 2). Залишити територію заброньованого сертифікованого готелю ЗАБОРОНЕНО, за винятком сертифікованих екскурсійних точок (організація поїздок через приймаючу компанію TEZ TOUR). За 14 днів перебування гості можуть залишати межі готелю, але заборонено користуватися громадським транспортом. При бронюванні готелів Heritance Ahungalla, Heritance Negombo та Turyaa Kalutara ЗА ШІСТЬ ДНІВ ДО ЗАЇЗДУ В НИХ необхідно заповнити та надіслати в TEZ TOUR картку (анкету) гостя. Ви також можете завантажити картку в описі готелів. Графу "Name of TO/TA" – не заповнювати!

Вакциновані туристи:

 • обов'язковий оригінал довідки/сертифіката про всі пройдені етапи вакцинації. Якщо сертифікат рідною мовою, необхідний засвідчений переклад англійською мовою. Повинний бути проведений повний курс вакцинації (будь-які вакцини, схвалені в країні громадянства туриста). В'їзд у країну можливий через 14 днів після отримання остаточної дози вакцини.
 • обов'язкове внутрішнє медичне страхування (вартість 12 USD з покриттям 50 000$, вкл дітей, термін дії - 30 днів)
 • дорослі вакциновані мандрівники від 18 років та старші, а також їх не вакциновані діти до 12 років - звільняються від необхідності здачі ПЛР-тесту після прильоту в країну (тест повинен був бути зданий у перший день);
 • невакциновані діти 12-18 років, які прямують з вакцинованими батьками - 1 тест після прильоту;
 • у разі прояву симптоматики (дорослі/діти) будуть проведені тести;
 • вакцинованим гостям (18 років та старше + їхні діти до 12 років) дозволено вільне переміщення країною;
 • невакциновані діти 12-18 років, що прямують з вакцинованими батьками, - переміщення по країні дозволено ТІЛЬКИ після отримання негативного тесту після прильоту. Тест може бути зданий в аеропорту (очікування близько 3 годин / можуть бути більш тривалі затримки) АБО в готелі (очікування 24 год.), але в цьому випадку на час очікування (24 год.) можливе розміщення тільки в готелі Level 1 Safe & Secure Hotel.
 • проживання на час очікування результату тесту (24-48 год.) – лише у Level 1 Safe & Secure Hotel.

Вакциновані туристи можуть відразу розміщуватися в готелях Level 2. Але якщо з ними слідують невакциновані діти віком 12-18 років або інші невакциновані або перехворілі дорослі, яким необхідний тест після прильоту, то до отримання результатів тесту необхідно розміщуватися в Level 1 (на весь термін відпочинку або 24-48 годин у Level 1 до отримання результатів тестів і далі в готелі будь-якого рівня).

Невакциновані туристи:

 • обов'язкове внутрішнє медичне страхування (вартість 12 USD з покриттям 50 000$, вкл дітей, термін дії - 30 днів)
 • послуга по здачі ПЛР-тестів вартістю 40 USD за тест/ос.
 • для осіб від 12 років і старше - 2 тести (1 тест після прильоту та 1 тест на 7 день);
 • для осіб віком від 12 років та старших, які будуть перебувати в країні 14 днів або більше - 2 тести (1 після прильоту + другий у проміжок 12-14 день, або раніше, залежно від терміну проживання);
 • дітям до 12 років – тести не потрібні;
 • у випадку, якщо хоча б в одного з батьків буде виявлено Covid-19, то дітям також будуть проведені тести.
 • До 8 днів (до отримання другого негативного тесту на Covid-19, зробленого на 7 день) перебування в країні дозволено розміщення ТІЛЬКИ у сертифікованих готелях Level 1 (у цей термін розміщення може бути більш ніж у 1 сертифікованому готелі “Level 1 Safe & Secure Hotel”.

  Важливо! Залишати територію готелю Level 1 (за виключенням переїзду в інший готель Level 1 та відвідування низку дозволених точок у термін до 8 днів та до отримання другого негативного тесту на Covid-19 ЗАБОРОНЕНО.

Обов'язковий внутрішній місцевий страховий поліс, а також обов'язкові тести ПЛР стало можливо самостійно оформляти та оплачувати на сайті (у процесі доопрацювання/на поточному етапі функціонує при вході з моб. телефону, але не через комп'ютер/ноутбук). Після оформлення надається "Tourism Reference Number", який необхідно внести при оформленні візи.

У разі позитивного тесту після прильоту або під час відпочинку:

 • при безсимптомному перебігу хвороби гостя тимчасово ізолюють в окрему закриту зону в тому ж готелі (якщо дозволяє простір) або в іншому ізоляційному центрі, а потім перенаправляють до обсерваційного центру;
 • при симптомному захворюванні гостя та всіх туристів, які з ним контактували, направляють до госпіталю, сертифікованого міністерством охорони здоров'я.

Зверніть увагу, що при вильоті зі Шрі-Ланки деякі авіакомпанії вимагають додатковий негативний ПЛР-тест при посадці в літак. Цю інформацію необхідно уточнювати заздалегідь безпосередньо в авіакомпанії. Якщо при зворотному вильоті на вимогу авіакомпанії туристу необхідний ПЛР-тест на Covid-19, то туристу необхідно повідомляти про це готелю відразу ж при заїзді для можливості своєчасної організації забору аналізів. Послуга платна.


Увага! При резервації готелів у регіонах Трінкомалі та Пассікуда бронювання та оплата ПЛР-тестів, необхідних для зворотного вильоту, відбувається на місці в готелі (суворо ПРИ ЗАЇЗДІ). Вартість ПЛР-тестів можемо змінюватись.

Більш детальна інформація:

* Вартість страхування та ПЛР-тестів може бути змінена. Прохання уточнювати перед бронюванням.


Станом на серпень 2021 року заборонено в'їзд громадянам, а також особам, які відвідували останні 14 днів, що передують прильоту в Шрі-Ланку, такі країни: ПАР, Ангола, Ботсвана, Лесото, Мозамбік, Намібія, Свазіленд, Замбія, Зімбабве, , а також громадянам, які прибувають з Індії та не пройшли повної вакцинації. Умови в'їзду громадян різних країн можуть бути змінені. Прохання уточнювати інформацію в авіакомпаніях або на сайті COVID TRAVEL CENTER. Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA).


Додаткова інформація:

Умови повернення туристів, що летять транзитом через Дубай рейсами авіакомпанії Emirates::
На вимогу авіакомпанії Emirates при транзиті тривалістю від 10 годин через Дубай при вильоті зі Шрі-Ланки потрібен ПЛР-тест з QR-кодом, проведений протягом 48 годин до вильоту (з моменту взяття проби), а також швидкий ПЛР-тест (Rapid PCR) test) з QR-кодом, проведений протягом 6 годин до вильоту в аеропорту відправлення. За меншої тривалості транзиту в Дубаї потрібен ПЛР-тест, проведений за 72 години до вильоту.
Увага! При резервації готелів у регіонах Трінкомалі та Пассікуда бронювання та оплата ПЛР-тестів, необхідних для зворотного вильоту, відбувається на місці в готелі (суворо ПРИ ЗАЇЗДІ). Вартість ПЛР-тестів можемо змінюватись. Умови в'їзду громадян різних країн можуть бути змінені. Прохання уточнювати інформацію в авіакомпаніях або на сайті COVID TRAVEL CENTER. Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA).


Дата публікації: 22.12.2021. Можливі зміни.

Перетягніть прапор в потрібну точку на карті
OK
На календарі можна вибрати будь-який період вильоту не обмежуючись ± 3 днями, для цього достатньо перейти на вкладку "Період вильоту"
OK